Šipkový sport


Majitel firem provozujících elektronické šipkové přístroje, je členem vedení Unie šipkových organizací (UŠO) a vedení Středočeského oblastního šipkového svazu.
Na šipkových přístrojích lze hrát všechny soutěže pořádané UŠO.
Pokud byste chtěli hrát soutěže, můžete se obrátit na firmy
M.H. TREND Plus s.r.o.

DART TREND s.r.o.  -  MOPA TREND s.r.o.  -  SOFT TREND s.r.o.
prostřednictvím Petra Jirouška, mob. tel.: 731 127 124, který přijede přímo na Vaše hrací místo a podá Vám veškeré informace.
Rovnež lze navštívit kancelář firem, a to po předchozí dohodě. Adresa sídla firem je V Chotejně 7/700, Praha 10 - Hostivař.
Image

Historie šipkového sportu

Z historie šipek
Historie šipkového sportu sahá zhruba do 15. století. Tehdy si prý lučištníci v Anglii krátili své dlouhé šipky zhruba na 25 centimetrů a používali je jako zbraň ke své osobní ochraně. Jiná verze tvrdí, že si je zkrátili proto, aby s nimi mohli za špatného počasí házet v hospodě do špalku z jilmového dřeva a soutěžit tak o nejlepší mušku. Šipkové terče pak prodělaly dlouhý vývoj a v 19. století se poprvé objevil terč slisovaný ze štětin s rozdělením do jednotlivých segmentů tak, jak jej známe dnes. Počátkem 20. století se pravidla hry šíří z Anglie do celého světa a šipky přestávají být jen hospodskou zábavou a stávají se regulérním sportem. Šipky se dnes hrají nejen v zemích s tradičním anglickým vlivem (Austrálie, Nový Zéland, Kanada, USA atd.), ale dle informací WDF (Světové šipkové federace), která sdružuje národní organizace 56 zemí světa, se počet hráčů stále zvyšuje. Do České republiky se šipky dostávají po listopadu 1989 s navrátivšími se českými emigranty. Rozvoji šipek u nás napomáhá rovněž vliv anglo-americké kultury rozšiřované pomocí televizních stanic a ostatních médií. Jen málokomu z diváků unikne, že ve většině filmů, seriálů a pořadů z výše uvedené oblasti se šipkový terč objevuje nejen v restauracích, klubech a zábavních centrech, ale obvykle i na dveřích pokojů jednotlivých bytů. Šipkový sport se v zahraničí i tuzemsku provozuje na dvojím šipkovém nářadí. Jednu skupinu tvoří tzv. šipky klasické a druhou šipky moderní. Šipky klasické používají terč z lisovaných vláken sisalu a šipky užívané k tomuto účelu mají kovové ostré hroty. Výsledky her si evidují hráči samostatně. V osmdesátých letech byly vyvinuty přístroje evidující výsledky her automaticky. Hra na těchto přístrojích se nazývá moderní šipkový sport. Šipky uvedeného odvětví mají hroty plastové a plastové jsou i terče. Přístroj je vybaven počítačem a pravidla jednotlivých her jsou uložena v jeho paměti. Ovládání přístroje je velmi snadné a pouhým stiskem tlačítek je možno navolit kteroukoli hru. Můžeme konstatovat, že Česká republika právě prožívá boom šipkového sportu, o čemž svědčí také mimořádný zájem médií. Výhodou šipek jsou nízké hráčské náklady, prakticky neexistující handicap zdravotní nebo věkový, srovnatelná úroveň mužů i žen a možnost provozování hry na relativně malém krytém prostoru.
Co je Unie šipkových organizací
Založení UŠO

V Praze a Středočeském kraji hrajeme

Soutěže pořádané Unií šipkových organizací

Image
© 2018 Dart Trend s.r.o.